Technická špecifikácia:
Materiál: svietiaci prášok, fotoluminiscenčný pigment
Farba: Purple red / Osvit: fialová
Veľkosť častíc: 15 až 45 µm
Doba svietenia: 360 - 720 minut
Životnosť: 15 - 20 let
Obsah balení: 1 farba 10g
Ako funguje svietiaci prášok?
Fotoluminiscenčné farbivo je vyrábané aktiváciou hlinitanov alkalických zemín vzácnymi prvkami. Týmto spôsobom vyrobené farbivo je schopné opakovane absorbovať svetelnú energiu, následne ju uchovať a v podobe svetelného žiarenia nepretržite vyžarovať po dobu 12 hodín ( doba svietenia). Svietiaci prášok tak v tme alebo v mieste s nedostatkom svetla vydáva absorbované svetlo príslušnej farby.
Ako dlho svieti svietiaci prášok?
Doba svietenia je závislá na dobe a intenzite akou je svietiaci prášok vystavený svetlu. Pri nákupe sa riadime údajom doba svietenia, ktorá je udávaná v minútach. Kvalitné svietiace prášky vydávajú svetlo až 360 - 720 minút.
Ako dlho svietiaci prášok vydáva svoj svietiaci efekt?
Svietiace prášky majú životnosť niekoľko tisíc cyklov nabitia a vybitia. Jeho životnosť je viac ako 20 rokov. Životnosť je závislá na tom, akým podmienkam je prášok vystavený. Pokiaľ bude prášok zaliaty do epoxidovej živice , bude jeho životnosť maximálna - nepôsobia na neho poveternostné vplyvy.
Aké sú farby svietiaceho prášku a farby vydávaného svetla?
Svietiaci prášok - fotoluminiscenčný pigment - sa vyrába v niekoľkých farebných odtieňoch a vydáva rôzne farby svetla.
Aká je potrebná intenzita svetla pre nabitie svietiaceho prášku?
Denné svetlo
Aký veľký je svietiaci prášok?
Svietiaci prášok je jemný a rozmer zrna je udávaný v mikrónoch. Rozsah zrnitostí sa pohybuje od 5 do 75 µm (mikrónov)
Aké množstvo svietiaceho prášku použiť?
Svietiaci prášok sa používa v rôznych koncentráciách v závislosti na požadovanom jase a dĺžke trvania svietiaceho efektu. Riaďte sa vždy odporúčaním výrobcu hmoty, do ktorej svietiaci prášok pridávate. Napríklad do liacej epoxidovej živice je odporúčané množstvo pre pridanie svietiaceho prášku 20%-40%. Pozor na technický údaj, kde s väčším množstvom prášku dochádza k zmene technických - hlavne pevnostných - parametrov základnej hmoty.
Do akých materiálov možno svietiaci prášok pridať?
Svietiaci prášok je možné pridávať do liacej živice, plastu a laku. Svietiaci prášok nebude vydávať svetlo v tmavých nepriehľadných materiáloch. Tu sa odporúča použiť svietiaci piesok s väčším zrnom, ktorý môže vydávať svetlo na povrchu. Napríklad prebrúsením materiálu obnažíme zrno svietiaceho piesku. Tak sa k svietiacemu piesku dostane svetlo, aby sa mohol nabiť.
Aké sú zdravotné hladiská?
Svietiaci prášok je neškodný pre človeka a pre životné prostredie. Neobsahuje žiadne toxické alebo rádioaktívne pr